Anadolu Seo

Anadolu Seo Ajansı

Sosyal Medya Seo Çalışması

Sosyal Medya Seo Çalışması

Sosyal medya
ortamlarında öne çıkmak veya takipçinizin artması için zorunlu seo optimizasyon çalışması gerektirir. Seo internetin her alanında geçerli olan bir optimizasyon işlemidir. 

Hayatımızın her alanında değişim olmaktadır. 

Bunlardan biride arama motorlarının kullanıcıların değişimlerine uygun olarak yaptığı değişimlerdir. Arama motorları özellikle google zaman zaman yeni algoritmaları ile seo alanında farklılıklar göstererek değişimlere girişmiştir.

Neden Sosyal Medya?


Zamanımızda hızla gelişen İnternet kullanma alışkanlığı, seo algoritmaların da farklılıklar yapması gerektiriyor. Günümüzde genel olarak eski seo taktikleri uygulanmakta artık azda olsa bir faydası olmaktadır. Bunların son zamanlarda en önemli yeri olan sosyal medya siteleri idi.

Arama motorlarının önemsediği sosyal medya siteleri değişimin sonucu olarak günümüzde oldukça öne çıkmış görünüyor. Ancak seo prensibi ile sosyal medya etkinliğini büyük ölçüde öne çıkarabilir dikkat çekebilirsiniz. Bu konuda bilinçli davranılması son derece önemlidir.

Arama Motorlarının Yeni Trendi Sosyal Medya


Yeni trend sosyal ağlardır. Arama motorları özellikle google'da önemli yeri olan sosyal ağlar ( Facebook, twitter, pinterest vb. ) Buralarda yapacağınız paylaşımlar ile okunma sayısını çoğaltıp, yapılan yorumlar, beğeniler önemsenen niteliktedir.

Buradan anlaşılıyor ki artık yönümüzü sosyal medyaya çevirerek sitenize eklediğimiz içerikler ile faydalı bilgileri sosyal medya üzerinden duyurmaktır. Takipçi sayınız, yorum sayınız, beğeniler vs. Bunlar artık önemli bir kriter oluşturmaktır. Detaylar için buraya bakınız

Arama motorları özgün ve doğal olan siteleri üst sıralara yükseltmektedir.


İmleme sitelerinde programlarla üyelikler açılarak ve onlarca linki bir anda spam şekilde eklenebiliyordu ve doğallık diye bir şey ortadan kalkıyordu. 

Bu yeni trend ile artık istenilen doğallığa kavuşularak sitelere gereken değer doğallığı çerçevesinde arama motorları tarafında verilecektir. 
 
Facebook, twitter pinterest vb. ağlarda programlarla üyelik açmak imkansız bu yüzden buralarda bulunan paylaşımlar ile alınan backlinkler sizlere olumlu yönde etki sağlayacaktır...

Bizi takip edin; https://www.anadoluseo.com/

Yorum Gönderme

0 Yorumlar