Anadolu Seo

Anadolu Seo Ajansı

Sosyal Medya Seo Çalışması

Sosyal medya ortamlarında öne çıkmak veya takipçinizin artması için zorunlu Seo optimizasyon çalışması gerektirir. Seo, internetin her alanında geçerli olan bir optimizasyon işlemidir. Günümüzün her alanında sürekli değişim olmaktadır. Bunlardan biri de, arama motorlarının kullanıcı değişimlerine uygun olarak yaptığı değişimlerdir. Arama motorları başta Google zaman zaman yeni algoritmaları ile Seo alanında farklılıklar göstererek değişimlere girişmiştir.

Sosyal Medya Seo Çalışması

Neden Sosyal Medya?

Zamanımızda hızla gelişen İnternet kullanma alışkanlığı, Seo algoritmaların da farklılıklar yapması gerektiriyor. Günümüzde genel olarak eski Seo taktikleri uygulanmakta, azda olsa bir faydası olmaktadır. Bunlar, son zamanların en önemli yeri olan mecralarıdır. Arama motorlarının önemsediği siteler, değişimin sonucu olarak günümüzde oldukça öne çıkmış görünüyor. Ancak, Seo prensibi ile sosyal medya etkinliğini büyük ölçüde öne çıkarak dikkat çekebilirsiniz. Bu konuda, bilinçli davranılması son derece önemlidir.
 

Arama Motorlarının Yeni Trendi Sosyal Medya Oldu.

Yeni trend sosyal medya ağlarıdır. Arama motorları, özellikle Google'de önemli yeri olan bu ağlar (Facebook, Twitter, Pinterest vs). Buralarda yapacağınız paylaşımlar ile okunma sayısını çoğaltıp, yapılan yorumlar ve beğeniler önemsenen niteliktedir. Buradan anlaşılıyor ki artık yönümüzü sosyal medya ortamına çevirerek sitenize eklediğimiz içerikler ile faydalı bilgileri bu mecralar üzerinden duyurmaktır. Takipçi sayınız, yorum sayınız, beğeniler vs. Bunlar artık önemli bir kriter oluşturmaktır. Detaylar için buraya bakınız.
 

Arama motorları özgün ve doğal olan siteleri üst sıralara yükseltmektedir.

İmleme sitelerinde programlarla üyelik açılarak, onlarca linki bir anda eklenebiliyordu ve doğallık diye bir şey kalmıyordu. Yeni trend sosyal medya mecraları ile artık istenilen doğallığa kavuşarak sitelere gereken doğallığı arama motorları tarafında verecektir. Facebook, Twitter, Pinterest ve diğer ağlarda programlarla üyelik açmak imkânsızdır. Bu yüzden, buralarda bulunan paylaşımlar ile alınan backlinkler olumlu yönde etki sağlar. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar